Gembird 3DP-GEMMA – 3D-принтер для домашнього друку


Компактний 3D-принтер, ціна якого трохи більш як $200 – це, без сумніву, цікаво. Цікаво, але й одночасно викликає чимало запитань щодо складності друку, швидкості, якості кінцевого результату та багатьох інших «речей», акцент на яких ставить користувач, що вирішив придбати собі саме такого «помічника». Наскільки вдалою вийшла модель, що розглядається в цьому огляді та чи варто її рекомендувати?

Упаковка та комплектація

Спочатку про те, що в коробці разом з принтером:

  • покрокове керівництво зі швидкого старту з відповідними ілюстраціями;
  • карта microSD на 8 ГБ;
  • картридер під карти microSD;
  • інформаційний вкладиш з QR-кодом сторінки реєстрації принтера;
  • шестигранний ключ;
  • невелика бухта філамента молочного відтінку;
  • блок живлення з перемикачем;
  • гайковий ключ на 8;
  • додаткова/запасна насадка.

Все перераховане, включаючи сам принтер користувач отримає в відносно невеликій картонній коробці, виготовленій із переробленої сировини. У неї досить простий, головним чином інформаційний дизайн, а крім того, схематична ілюстрація виробу всередині та різні технічні дані щодо самого виробника. Словом, яка б доля не спіткала коробку, витратити деякий час на вивчення даних зі стінок варто – отримаєте чимало відповідей на питання технічного характеру щодо Gembird 3DP-GEMMA.

Технічні характеристики та особливості

  • Принцип: FFF (виробництво плавлених ниток);
  • Розмір збірки: до 100x120x100 мм (XxYxZ);
  • Діаметр сопла: 0,40 мм;
  • Температура екструдера: до 250 ° C;
  • Потужність: 110-240 В змінного струму, до 60 Вт, вхід постійного струму 12 В, 5 А;
  • Підтримувані інтерфейси: картка MicroSD (до 8 ГБ, FAT32 4 КБ);
  • Вхід: STL, OBJ;
  • Вихід: gcode;
  • Вага: NW 3 кг;
  • Розміри: 210х210х290 мм;
  • Windows 7/8/10.

Використані в корпусі матеріали та мої враження від якості збірки

Хоча ключовим матеріалом корпусу в Gembird 3DP-GEMMA виступає метал, суттєво на вазі моделі це не відобразилося (див. таблицю вище). Габарити виробу, до речі, також досить невеликі. Скажу більше – вони дозволяють транспортувати принтер, навіть в рюкзаку, що зручно, якщо ви часто і багато займаєтесь 3D-друком, ну на приклад, в різних частинах міста.

Крім металу, в корпусі Gembird 3DP-GEMMA ще чимало пластику. З останнього і це нескладно помітити навіть на ілюстраціях до огляду, виготовили каркас. Дисплей зверху виробник прикрив пластиковою підкладкою. Вал справа також пластиковий.

Щодо якості збірки, тут зауважень немає — всі поставлені в цьому плані завдання, на мій погляд, виконані належним чином, і навіть стінки, що злегка прогинаються, під стиском не є в цьому плані скільки-небудь «слабкою ланкою», адже ця їх, скажімо так, особливість зовсім ні на що не впливає.

До питання про ергономіку

На панелі зверху розташований невеликий дисплей, який, як я вже говорив раніше, прикриває пластикова заслінка. Трохи правіше – навігаційний вал із функцією підтвердження вибору. Зліва – слот для карт microSD. 3DP-GEMMA підтримує карти пам’яті до 8ГБ із файловою системою FAT32.

На праву бічну панель винесли два інтерфейси – підключення адаптера живлення та кабелю USB. Крім згаданого, тут же у вигляді невеликих піктограм перелік ключових особливостей та можливостей принтера.

Протилежна «боковушка» примітна відкидним гаком для розміщення на ньому філаменту, а також механізмом заводу цього витратного матеріалу.

Враження від експлуатації

Що особливо зручно з Gembird 3DP-GEMMA – друк можливий не лише з ПК, а й з карти пам’яті. «З коробки» на носії вже є кілька відповідних «креслень». Таким чином, користувач має можливість, навіть без підключення до ПК випробувати принтер в роботі — потрібно лише вставити філамент.

Не варто забувати за те, що сам собою процес друку досить тривалий. Найменша фігурка з «арсеналу» на флешці друкувалася близько 20-25 хвилин, а найбільша – понад дві години. Ми не схильні вважати таку швидкість друку мінусом, адже мова про друк об’ємних файлів до того ж на досить компактному принтері, але й не відзначити цей нюанс також неправильно.

Отриманий результат виглядає дуже добре – ніяких доопрацювань з вашої сторони не потрібно. До речі, це ще один плюс !ЗА! вибору саме Gembird 3DP-GEMMA.

Розхідні елементи

Друкувати на Gembird 3DP-GEMMA вийде з філаментом PLA, PLA + 1,75 мм. Вартість його в Україні на цей час коливається від 500 гривень.

Заправка розхідника виконується механічним способом через панель введення. Після закінчення, в меню принтера потрібно вибрати розділ «Заправка філамента», щоб система автоматично допрацювала всі процеси, і вже після друку ви отримали необхідний результат.

Короткий підсумок

Що ж, 3D-друк стає доступнішим і з ним варто експериментувати, навіть якщо ви особливо ніколи раніше цього не робили. Повірте нашому досвіду – це напрочуд цікаво – друкувати повноцінну іграшку, а не текст, чи якусь деталь замість картинок, чи фото.

Цікавий не тільки процес, але й результат. Окрім того, 3D-друк – це саме та відповідь на запитання як дістати необхідну деталь, якщо її на цей час немає в продажі, але «на руках» є необхідне «креслення».

Роздрібна вартість, що рекомендується – 8999 гривень

Продукт наданий пресслужбою EDG GROUP

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *