Цікава пропозиція для апгрейду вашого ПК чи ноутбука – твердотільний накопичувач Patriot P400 Lite. Про «залізо під капотом», технології та швидкості поговоримо в цьому огляді.
Характеристики та особливості
• Тип флешпам’яті NAND – TLC;
• Підтримка TRIM;
• Формфактор — M.2 2280;
• Розміри — 80x22x3.8 мм;
• Вага – 9 г;
• Максимальна швидкість читання – 3500 МБ/с;
• Максимальна швидкість запису – 2700 МБ/с;
• Швидкість випадкового читання блоками 4KB, IOPS – 340000;
• Швидкість випадкового запису блоками 4KB, IOPS – 540000;
• Ресурс запису – 560 ТБ.
Комплектація
Комплект поставки виробу складається виключно з самого накопичувача. Носій запаковано в невелику одноразову картонну коробку з помітним блістерним вікном спереду, через яке користувач може досить непогано ознайомитися з його дизайном, навіть без як такої необхідності виймати виріб з коробки.
Крім згаданого блістера, безпосередньо на стінках досить змістовна інформація щодо можливостей та особливостей моделі. Деталі нижче на ілюстраціях.
Версії з обсягом пам’яті
Модель Patriot P400 Lite доступна в наступних версіях з пам’яттю:
- 250 ГБ (P400LP250GM28H);
- 500 ГБ (P400LP500GM28H);
- 1ТБ (P400LP1KGM28H) – дана версія була у нас на тестуванні.
- 2ТБ (P400LP2KGM28H).
Враження від розпайки
Розпайка носія виконана на текстолітовій платі коричневого кольору. Габарити останньої класичні – 80х22 мм. Стосовно товщини виробу, разом з тепловідвідним радіатором, який, до речі, сам виробник називає як «графеновий теплозахисний екран» — це 3,8 мм. Таким чином, перед нами рішення, що вдало підійде не тільки під настільні ПК та ноутбуки, але й досить тонкі ультрабуки. І це, власне, один з аргументів «ЗА» купівлі саме цієї моделі.
Навіть побіжного огляду виробу достатньо, щоб помітити – розпайка елементної бази виконана на одній зі сторін. Поверху її прикрили вже згаданим вище радіатором.
На протилежній частині помітна наліпка білого кольору, на якій своєю чергою, чимало різноманітних даних — до них ще повернемось.
Фіксація радіатора на відповідну «панель» виконана гарно, виробник використав спеціальну термостійку пасту. Відклеїти радіатор у випадку необхідності у користувача вийде, але особисто ми цього робити не радимо, адже автоматично втратите гарантію, яка тут, нагадаємо, 5 років.
Стосовно ж якості розпайки, тут запитань немає – робота виконана якісно і без на будь-яких знижок чи умовностей.
Знайомство з елементною базою
Найпростіший спосіб знайомства з компонентною базою P400LP1KGM28H – це зняття вже згаданого вище теплозахисного екрана. Однак, варто пам’ятати, і тут ми ще додатково нагадаємо – такий, з дозволу сказати, «маневр» — це автоматична втрата гарантії, а тому робити цього не варто. Ми ж зі свого боку робимо це виключно з ознайомчою метою, щоб ви отримали необхідні відповіді, зберігши при цьому цілісність свого носія.
Отже, вся увага на ілюстрації нижче.
Дослідження в CrystalDiskInfo
Далі знайомимося з результатами дослідження нашого «підопічного» в CrystalDiskInfo.
«Залізо» тестового стенда
Перед вами перелік «заліза», яке було використано для збірки ПК, на якому потім відбулось тестування носія.
– материнська плата — ASUS PRIME B660-PLUS D4 (90MB18X0-M1EAY0);
– процесор — Intel Core i5-12400F 2.5GHz/18MB (BX8071512400F) s1700 BOX;
– Оперативна пам’ять — Goodram IRDM X 2х8 ГБ;
– HDD — Western Digital Blue 1TB;
– Відеокарта — MSI GeForce GTX 960;
– Блок живлення Deepcool DQ750ST;
ОС Windows 10 (Домашня версія).
Отримані швидкості
Далі результати тестування.
Замість висновків
До всього сказаного варто додати підтримку технології SmartECC, теплове дроселювання та наскрізний захист передачі даних. Ще одна варта уваги особливість Patriot P400 Lite 1TB – наднизьке енергоспоживання.
В кінцевому підсумку Patriot P400 Lite – це дійсно вартий уваги «інструмент» для апгрейду настільного ПК чи ж ноутбука/ультрабука.
На стороні моделі гарні швидкості, стабільність роботи, цікаве рішення з тепловідвідним екраном, а ще ну дуже непогана вартість виробу.
Орієнтовна вартість версії накопичувача на 1 ТБ – 1850 гривень
Продукт надано пресслужбою Patriot в Україні