Цікава модель з «золотим» сертифікатом. Найпотужніше рішення в лінійці, орієнтоване на збірку сучасних ігрових систем або ж рішень для «важкої» мультизадачності. На які показники в кінцевому підсумку можна розраховувати? Про це мова далі.
Ключові технічні характеристики та функціональні особливості
- Формфактор — Version 2.52;
- Відповідність стандарту EPS — Version 2.92;
- Топологія — LLC + SR + DC/DC;
- Вхідна напруга — 200 – 240 Вт;
- Частотний діапазон 50 Гц;
- Струм при номінальній напрузі струм – 5 А;
- Коефіцієнт потужності при навантаженні 100% — >0.97;
- Modern standby;
- Споживання енергії в режимі очікування — <0.15 Вт;
- Середня тривалість роботи — > 100,000 год / 25°C;
- Температура експлуатації – до 40 °C.
Комплектація та упаковка
На самому початку кілька слів щодо комплектації виробу. Всередині досить компактної картонної коробки, виготовленої з якісного матеріалу, крім, звісно ж, самого блоку живлення, користувача чекає п’ять гвинтів для кріплення блоку в корпусі (чотири використовуються, один як запасний). Ще є п’ять хомутів для фіксації кабелів, а також коротке керівництво користувача і мережевий шнур.
Щодо коробки, то це та «річ», яка відправляється в утилізацію відразу ж (чи майже відразу) після розпакування виробу. Та навіть якщо упаковку від be quiet! SYSTEM POWER 10 850W чекає аналогічна доля, попередньо я раджу витратити деякий час на вивчення даних зі стінок, адже на них чимала кількість різноманітної інформації щодо можливостей та особливостей моделі, а корисних даних, як відомо, забагато не буває.
Версії be quiet! SYSTEM POWER 10 з потужністю
Модель блоку живлення, що розглядається у цьому огляді, доступна у наступних модифікаціях: 450Вт; 550 Вт; 650 Вт; 750 Вт; 850 Вт.
Використані матеріали та мої враження щодо якості збірки
Щодо матеріалів корпусу такого виробу як десктопний блок живлення, заново «винаходити велосипед» ще довго не будуть — всіх влаштовує металеве шасі, товщиною до півміліметра (чи близько того), з продуманим поєднанням декількох пластикових вставок, і тратити кошти на щось інше, щоб могло б здивувати більше, ніж метал … На мій погляд, це зайве і навіть щобільше – не потрібне.
Отже, корпус be quiet! SYSTEM POWER 10 850W – це два великих шматки металевого шасі, які виробник напрочуд якісно пофарбував в чорний колір. Фіксація половинок традиційна – гвинтова. Щодо якості, тут особливо говорити ні про що – це класика, що випробувана не вчора і навіть не рік назад, а отже доведена до досконалості.
Досить цікавим (хоча й не новим на корні) рішенням можна назвати знімну сітку чи, напевно краще сказати екран, що прикриває собою вентилятор. На користь цього твердження слугують два пункти – вибраний стиль, який дуже вдало доповнює образ плюс форма та поєднання кольорів. Словом, примітно.
be quiet! SYSTEM POWER 10 850W – не є модульним блоком живлення, відповідно кабелі не знімні. З розташування легко розібратися вже на ілюстраціях до даного розділу.
Стосовно пластику, це запобіжник від перегинань, кнопка перемикання живлення та відповідне гніздо під підключення мережевого кабелю.
До питання про ергономіку
Оглядати блок будемо з умовного «пункту», який відповідає за розміщення кабелів. Як бачимо, тут два, скажімо так, «моменти» — основний 24-pin-овий кабель виконано в нейлоновій обплітці, а ось решта – у так званому «плоскому виконанні». Розміщення класичне як і будь-якому іншому не модульному блоці живлення.
На протилежній панелі від тієї, де знаходяться згадані в попередньому абзаці кабелі виробник розмістив одну з двох вентиляційних решіток. Варто зазначити, що конкретно ця решітка – це одне ціле з одним зі шматків металевого шасі. Тут же поряд перемикач живлення та роз’єм для підключення відповідного кабелю.
За сітку-екран вже все було сказано вище, а тому тут лиш на ілюстрації нагадаю, як вона розміщена та, власне, виглядає.
Зі ще примітних «речей» на стінках помітна наліпка з чималим масивом інформації щодо даного продукту: таблиця навантажувальних характеристик, серійний номер, маркування і так далі. Тут же поряд гарантійна наліпка.
Кабелі – ключові подробиці
Вище ми вже згадали за 24-pin-овий кабель, який отримав спеціальну нейлонову обплітку. Решта кабелів – плоскі. Калібр — 18AWG.
Розглянемо всю цю бухту трохи детальніше: основний кабель 20+4 пін, до системної плати – 55 см; два кабелі живлення CPU 4+4 пін та 8-пін – по 60 см; два кабелі живлення PCI-E, кожен із двома конекторами 6+2 пін – 50 + 15 см;кабель для підключення периферії – два SATA та один MOLEX, 55 + 12 + 12 см; кабель для підключення периферії – чотири SATA, 45+12+12+12 см.
Розпайка та компонента база
В основі – платформа CWT, в «компанію» якій додали перетворювач LLC. Останній розміщено у первинній частині, тоді як синхронний випрямляч та перетворювач DC-DC – у вторинній. Лінія +12 виробником розділена на дві віртуальних.
Компонування елементів досить щільне. Скажу більше – виробником передбачено навіть кілька вертикальних плат, в тому числі на вхідній розетці. Не знаю, як кому, але особисто мені такий підхід ну дуже імпонує. Стосовно розетки, зі ще цікавих «речей» варто відзначити плату з частиною вхідного EMI-фільтра — два Y-конденсатори, два Х-конденсатори та дросель.
Довгий радіатор примітний діодною збіркою — GBU 10K (10 А, 800 В).
Дещо осторонь передбачено два мосфети IPA60S180P7 (18 А, 600 В), а також діод APFC і два ідентичні мосфети напівмостового перетворювача.
Окремої уваги заслуговує контролер перетворювача CM6901T6X, розпаяний біля трансформатора чергового живлення та головний трансформатор.
Ну, і нарешті два слова про згадані вище вертикальні плати. Обидві із DC-DC перетворювачами. Крім того, на кожній чотири транзистори B07N03 (80 А, 150 Вт) та контролер APW7073.
Відомості про тестовий стенд
Тестування be quiet! SYSTEM POWER 10 850W було проведено на ПК, що працює під керівництвом ОС Windows 10 Домашня версія.
- «Залізна зв’язка» наступна:
- процесор — Intel Core i5-9400F;
- оперативна пам’ять — Goodram IRDM X 2×8 ГБ;
- HDD — Western Digital Blue 1TB;
- відеокарта — MSI GeForce GTX 960;
- корпус Deepcool закритого типу.
Отримані результати тестування
Загальновідомий факт — за вимогами стандарту ATX12V відхилення від норми не повинно перевищувати 5%. Якщо ми говоримо про лінію +12, в цьому випадку мова про діапазони від +11.4 до +12.6 В. Таким чином маємо 1-2% для сучасних блоків живлення. В кінцевому підсумку лінія +12 з показником дещо вищим за 1%. Але це на початку, надалі було помічено просідання. Таким чином, кінцевий підсумок 1%.
Стосовно лінії +5. Під навантаженням вона стабільна хоча й з початковим підвищенням 1%. Подібна ситуація з лінією +3,3 – підвищення, далі просідання. Все в межах 2%.
В сегменті навантажень питань не було – наш «піддослідний» показав себе гідно; вкладка 1% на всіх лініях.
Ну, і, нарешті ККД. Тут все круто – запас високий і чудово «вписується» в стандарт 80 PLUS Gold для мереж 230 В.
Ключове за підтримувані технології та особливості
Тут виключно в тезах про те, що ще варте вашої уваги в даній моделі:Ефективність 80 PLUS Gold (до 93.4%); Покращена стабільність та регулювання напруг завдяки топології LLC, SR та DC-to-DC;Оптимізований 120 мм вентилятор be quiet! знижує загальний шум системи;Висока стабільність напруги з двома потужними 12В лініями;Рівень споживання енергії в режимі очікування становить менше 0.15 Вт;Повний спектр систем захисту;5-річна гарантія від виробника.
Замість висновків
Як підсумок маємо приклад дійсно якісної моделі блоку живлення з недешевою компонентною базою, 5-річною гарантією, «золотим» сертифікатом та напрочуд вдалим для користувача цінником.
Орієнтовна вартість моделі – 4750 гривень
Продукт надано пресслужбою be quiet! В Україні