Потужне джерело безперебійного живлення з можливістю стабілізації та видачею чистого синусоїдального струму, а ще чималою кількістю різноманітних функцій та технологій всередині. Цікава пропозиція, навіть для особливо вимогливих в плані захисту споживачів. Нещодавно ми протестували виріб в роботі, і в цьому огляді розкажемо за свої враження. Отже, чому ми рекомендуємо Eaton 5SC750i!?
Наше знайомство з комплектом поставки
Почнемо з того, що особисто нам ну дуже подобається в коробках. Мова про матеріал виготовлення – використано повторну переробку. В підсумку маємо пресований картон з дизайном в стилі мінімум. Але якщо мова про повторну переробку, простий декор на стінках пробачити вже точно можна.
Та хоча яскравих елементів на стінках і немає, все ж на декілька наліпок варто звернути увагу. Серед іншого, на них ми маємо UPS Code, назву Eaton 5SC750i, номера S/N та P/N, дані щодо ваги, країни-виробника приладу, маркування та ін.
Стосовно ж комплекту постачання, він складається з наступних «речей»:
- ДБЖ Eaton 5SC750i;
- керівництво зі швидкого старту та техніки безпеки;
- гарантійний талон;
- компакт-диск з програмним забезпеченням;
- два з’єднувальні кабелі C13-C14 (використовуються для підключення обладнання, яке потрібно захистити від позаштатних ситуацій електромережі);
- комунікаційний кабель RS232;
- комунікаційний кабель USB.
Технічні характеристики Eaton 5SC750i
• Тип – лінійно-інтерактивний;
• Вхід / вихід:
— Вихідна напруга – 220 В (1 фаза),
— Повна вихідна потужність – 750 ВА,
— Активна вихідна потужність – 525 Вт;
• Форма вихідної напруги – синусоїда;
• Особливості – дисплей;
• Габарити – 23x47x30 см;
• Вага – 12 кг.
Використані в корпусі матеріали та наші враження щодо збірки
Звичайно, в корпусах таких речей як UPS може бути як пластик, так і метал. Від чого залежить вибір на користь того чи іншого матеріалу нам не відомо, але особисто ми є прибічниками металу – це і покращена якість збірки, і кращий формат тепловідводу та й деякі інші особливості, які за рахунок саме металу в корпусі виглядають на порядок цікавіше. Тут Eaton 5SC750i виглядає виграшно.
Поряд з металом, деяка увага приділена пластику. З останнього знімна передня панель, а також основа під фіксацію вилок C13-C14.
Коротко про те, навіщо потрібен такий формат кришки. Вся річ у тому, що за кришкою знаходиться невелика металева панель, за якою, своєю чергою «ховається» акумулятор. І повірте – це дійсно зручно, адже «прибирає» необхідність розбирати корпус повністю, якщо потрібен доступ до акумулятора.
Ну і третій тип використаного матеріалу – гума. З неї виготовили ніжки; вони по периметру нижньої панелі. В чому їх доцільність, впевнений, ви зрозумієте, навіть без додаткових пояснень.
Стосовно якості збірки, в цьому плані все круто. Ні, навіть не так, все дуже круто, адже по факту у нас металевий каркас, металеве шасі та й переважна кількість інших елементів також металева. Круто?
Особисто ми впевнені, що так, але якщо маєте аргументи ПРОТИ, спробуйте нас ними переконати.
Знімна передня панель виглядає цікаво. Чому вона варта уваги, ми вже сказали. Стосовно ж формату кріплення та його якості, тут все без претензій – нам сподобалось. Фіксація на спеціальні пази, зняти легко, надіти теж, але між тим, навіть під час транспортування нічого саме по собі не «відвалюється»! Мали змогу перевірити, а тому відповідаємо за свої висновки.
Ключове за ергономіку
За формат кріплення панелі спереду все вже було сказано вище. Він вартий уваги, в тому числі конкурентами, адже зроблений ну дуже добре. Легко помітити – згадана пластикова панель прикриває майже ввесь «передок» за винятком невеликого дисплея. Поряд з екраном три кнопки – увімкнення/вимкнення живлення, прокручування вниз/вверх та ще одна, що відповідає за вимкнення звуку тривоги.
Панелі справа та зліва отримали невеликі заглиблення, за які ми піддіваємо передню пластикову панель, коли потрібно її зняти. Крім того, ліва бічна сторона примітна вентиляційною сіткою.
Позаду – порт на вхід та шість вихідних портів під підключення різноманітних споживачів. Ще тут сітка вентилятора, два порти – USB і RS-232 для передачі даних з ДБЖ на необхідний пристрій, гвинт заземлення та кілька наліпок з різноманітними технічними даними.
Технічні можливості
Призначення Eaton 5SC750i – це, передусім додаткове (саме додаткове, а не альтернативне) живлення та захист класичних настільних ПК.
Крім того, даний UPS можна також підключати до різноманітного мережевого обладнання, приміром серверів, систем NAS, різноманітного спецобладнання типу банкоматів та багато ін.
Далі кілька слів стосовно роботи з надчутливим споживачем. Тут в дію вступає чистий синус. Крім того, «компанію» їй складає просунута система авторегулювання напруги (Buck/Boost). На практиці остання компенсує коливання вхідної напруги. Як наслідок, 5SC750i чудово покаже себе, в тому числі в «компанії» з серверами, які мають вбудовану систему компенсації реактивної потужності чи ж КРМ.
Інша, не менш цікава особливість даного ДБЖ – система керуванням Eaton ABM, яка використовує так званий 3-ступеневий алгоритм заряду. Останній збільшує термін служби акумулятора на цілих 50%.
Ну і підсумуємо даний розділ згадкою за програму Eaton Intelligent Power Manager, котра розташована на «штатному» компакт-диску. При використанні останньої відбувається перебирання нею на себе контролю за індикацією. Це зручно!
Враження від роботи
Тестування Eaton 5SC750i відбулося за різноманітних сценаріїв – від формату додаткового живлення ПК до більш банальної «речі» — живлення 10Вт прожектора. Щобільше, Eaton 5SC750i частенько транспортувався з місця на місце, перепідключався і т.д. і т.п. Але давайте про все по черзі.
Перше – живлення прожектора. Ситуації в наш неспокійний час, як відомо, бувають різні, іноді доводиться залучати ось такі нестандартні рішення. Тут варто зазначити, що живити прожектор від UPS-а не є раціональним рішенням, а тому до цього варто звертатись лиш в самих останніх випадках. Проте, при такій роботі користувач отримає до 40-45 хвилин додаткового освітлення у випадку вимкнення «державного рубильника».
Інший тест – підключення 1-слотового NAS Synology DS120j. В підсумку дещо менше, ніж у випадку з прожектором, проте також достатньо щоб закінчити роботу без особливого поспіху та вимкнути «сервер» — 30 хвилин.
З системою відеонагляду дана модель пропрацювала до 22-25 хвилин.
І тепер ПК. Збірка наступна:
• процесор Intel Core i5-10600K, 4,5 ГГц;
• материнська плата ASRock Z490 PG Velocita;
• оперативна пам’ять — Goodram IRDM X 2х8 ГБ;
• HDD — Western Digital Blue 1TB;
• відеокарта — MSI GeForce GTX 960;
• блок живлення Deepcool DQ750ST.
Що в підсумку? Розрахунок виходячи з наступних навантажень: серфінг, пошта, офісні програми та ін. Підсумок – 17 хвилин додаткового часу. Погодьтесь, щоб без поспіху завершити роботу, цього більше ніж достатньо.
Короткий підсумок
Наявність підтримки чистого синуса «на борту» суттєво розширює сферу застосування Eaton 5SC750i, не обмежуючись виключно ПК. Крім того, завдяки Eaton ABM, у вас суттєво зросте термін служби акумулятора, а підтримка чималої кількості, в тому числі фірмових технологій – чудовий додатковий захист підключеним для даного ДБЖ споживачам.
Орієнтовна вартість Eaton 5SC750i – 12200 гривень
Продукт надано пресслужбою Eaton в Україні