Огляд портативної електростанції Gelius Prometheus X1 (500 Вт)

Деякий час назад український бренд Gelius анонсував та почав продажі своєї першої портативної зарядної станції Prometheus X1, потужністю 500Вт. На які потреби розраховано пристрій, та чому на нього варто звернути увагу, навіть попри те, що важкі часи з відключенням світла в минулому? Всі відповіді у цьому огляді.

Упаковка та комплект поставки

Але пропоную піти по черзі, і поглянути спочатку на коробку, в якій постачається виріб. Мова йде про кілька «речей». Перш за все – якісний картон та полістирольний ущільнювач. Можете не сумніватися – пристрій в таких «обладунках» до вас приїде 100% цілим. Далі – дизайн – гарне поєднання фірмових відтінків, ілюстрацій станції та масиву різноманітних даних. Останні «розповідають» за особливості та можливості пристрою. Є також технічна інформація щодо виробника, дані за комплект поставки та багато іншого.

Стосовно комплекту поставки, в цьому плані виключно «джентльменський набір»:

  • зарядна станція Gelius Prometheus X1 (500 Вт);
  • мережевий зарядний пристрій;
  • користувацька та гарантійна документація.

Ключові технічні характеристики та особливості

Розетка — AC 220В/50Гц;
Вихід змінного струму — 500Вт, піковий час утримання 1 000Вт;
Чиста синусоїда;
Вихід USB1 — QC 3.0 MAX 12В/1.5А;
Вихід USB2 — QC 3.0 MAX 12В/1.5А;
Вихід Type-C1 — PD 18Вт;
Вихід Type-C2 — PD 60Вт;
Бездротова зарядка — 10Вт;
Вихідний порт DC1/DC2 прикурювач — 12В/10А MAX;
Параметр зарядки — DC 12-24В/5A;
Час зарядки — 4-5 годин, від 10% до 100% (автоматичне відключення);
Напруга зарядки — до повного заряду 25.2В±0.1В;
Тип акумулятора — літій-іонний 18650/2600мАг;
Ємність акумулятора — 124 800м/Агод;
Батарея акумулятора — 461Вт/год;
Кількість зарядних циклів акумулятора — >1000 разів;
Захист змінного струму від перегріву — ≥85°C;
Захист акумулятора від перегріву — ≥65°C;
Габарити — 178х161х241мм.

Рівень збірки та враження від дизайну

Корпус Gelius Prometheus X1 (500 Вт) переважно пластиковий. Крім пластику, ще «на борту» гарні за якістю і зовнішнім виглядом силіконові вставки плюс деяка кількість металу. За облаштування останнього всередині приладу нічого сказати не можу, оскільки для користувача він має нерозбірний формат. А ось зовні – це окантування функціональних елементів – класика, але логічно, раціонально і без зайвого пафосу, за який нам з вами довелось би доплатити.

Стосовно силіконових вставок, вони, перш за все, помаранчеві, а тому гарно виділяються на фоні основного чорного пластику. З розташуванням легко ознайомитися уже на фото до цього розділу огляду. Одна лиш ремарка – помаранчева панель позаду – це все ж пластик. Однак не можу не віддати належне – під вже згаданий силікон виробник загримував її дуже круто — різниця помітна тільки тактильно, а дизайн загалом ну дуже освіжає.

Крім всього згаданого, ще внизу трохи гуми. З неї зроблені ніжки. Розташування їх та доцільність, як на мене, питань ні в кого не мають викликати.

Стосовно вражень від якості збірки корпуса. В цьому плані все круто. Так, корпус не є розбірним для користувача, але від цього вже точно нікому не гірше. Що ж до решти можливих пунктів, ми оцінили якість матеріалів, рівень припасування їх між собою, загалом цілісність корпусу, і результатами лишились задоволені. Відверті скептики, які люблять критикувати все і завжди, навряд чи будуть розчаровані.

Ергономіка

Одна з примітних особливостей даної моделі – наявність бездротової підзарядки. Як розташована відповідна панель, легко зрозуміти вже по знімках до даного розділу. Відзначу ще потужність – 10Вт. Стосовно стабільності роботи, в цьому плані ніяких нарікань.

Бокові панелі – це, перш за все, вентиляційні сітки. Система вентиляції активна, але шумить не сильно. Відволікає від роботи чи ні? Особисто в мене такої, скажімо так, «проблеми» не було.

Панель зліва крім зазначеної вже сітки, примітна також досить яскравим світлодіодним ліхтариком. У нього два рівні яскравості, які регулюються функціональною кнопкою спереду, а також два режими роботи функції SOS.

Трохи вище кнопки, що відповідає за роботу ліхтарика, розміщена кнопка увімкнення/вимкнення станції в роботу.

Далі йде клавіша DC з відповідним портом, чотири порти USB/USB Type-C, повноцінна розетка, а ще роз’єм підключення кабелю мережевої підзарядки.

Не забули і за мітку «чистої синусоїди» — знадобиться взимку для живлення газового котла. Що ж до кнопок USB та AC – вони відповідають за живлення групи портів або ж розетки відповідно.

«Річ» необхідна, адже навіть просто увімкнена розетка без споживача буде сприяти розрядженню станції. Те ж стосується і портів USB/USB Type-C. Не використовуєте перше чи друге в конкретний момент – не забувайте вимикати. Крім всього іншого – це ще й приклад культури поводження з електричними приладами.

Швидкість підзарядки станції

Підзарядка самої станції відбувається за 4-5 годин – залежить від залишкового запасу. Якщо це не менше 10%, тоді 4 години. Якщо ж рівень менший, тоді, відповідно, 5 годин. На перший погляд, здається, що трохи задовго. Але по факту, якщо порівняти з конкурентами, наприклад, тими ж Jackery (не версія PRO), результат отримаємо аналогічний.

Можливості Prometheus X1

Єдине і головне, що варто запам’яти тут — ви можете підключати пристрій-споживач більшої потужності, ніж потужність «ікса», але тільки в одному випадку – якщо стартова потужність споживача не більша за потужність станції. Тобто потужність споживача початкова, скажімо, 300 Вт, але в процесі роботи він «виходить» на потужність 600 -700Вт. Це допустимо і можна вмикати. Якщо ж, вже стартова потужність споживача 600, Prometheus X1 вимкнеться відразу.

Нижче кілька прикладів підключення того чи іншого приладу:

Телевізор 49 дюймів

Кавомолка

Підзарядка електросамоката

Кухонний комбайн

Ноутбук

Короткі висновки та підсумки

Час підсумків. Чим саме мені сподобався Prometheus X1? По-перше, він «перекриває» необхідність в резервному живленні досить великої кількості споживачів – вище названа лише частина. По-друге – ця станція ну дуже компактна і легка – можна взяти навіть в рюкзак і навряд чи вона в ньому буде для вас суттєвим тягарем під час поїздок, особливо, якщо ви будете перебувати в місці чи місцях, де нема електричної розетки. А ще тут є непоганий ліхтарик, підтримка бездротової підзарядки та багато інших цікавих речей, в тому числі напрочуд гарна зовнішність.

Вартість Gelius Prometheus X1 (500 Вт) на сайті бренду.

Продукт надано пресслужбою бренду Gelius.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *