Цікаве рішення від Ajax, що повідомить про підтоплення в вашому будинку чи квартирі. Як працює та чому купівля його – це розумна інвестиція в безпеку на роки, я розповім далі.
Коробка та комплект поставки
Отже, почнемо з того, що користувач отримає виріб в напрочуд компактній (трішки більшій, ніж сам датчик) картонній коробці з дизайном в стилістиці виробника – поєднання деталізованої ілюстрації виробу та чималої кількості даних щодо особливостей моделі. Є також маркування та ін. цікаві «речі», на які особисто я раджу звернути увагу ще до розпакування.
Далі робимо згадану в попередньому абзаці «процедуру»! Що всередині? Власне сам датчик – LeaksProtect + коротке керівництво користувача кількома мовами.
Технічні характеристики та функціональні особливості
- тип датчика – бездротовий;
- спосіб встановлення — усередині приміщень;
- сумісність — хаби Ajax, ретранслятори, ocBridge Plus, uartBridge;
- час доставляння сигналу тривоги — 0,15 с;
- живлення — 2 батареї AAA, 3 В (попередньо встановлені в виріб);
- термін роботи від батареї — до 5 років;
- радіопротокол Jeweller — дальність зв’язку із централлю — до 1300 м на відкритому просторі, двосторонній зв’язок між пристроями, робочі частоти — 866,0 – 866,5 МГц, 868,0 – 868,6 МГц, 868,7 – 869,2 МГц, 905,0 – 926,5 МГц, 915,85 – 926,5 МГц, 921,0 – 922,0 МГц. Саморегульована потужність радіосигналу — до 20 мВт, блочне шифрування, період опитування датчика — 12–300 с;
- діапазон робочих температур — 0°С до +50°С;
- допустима вологість — до 100%;
- клас захисту — IP65;
- антисаботаж — захист від підміни, повідомлення про глушіння;
- габарити – 56х56х14 мм;
- вага — 40 г.
Використані в корпусі матеріали та наші враження щодо якості збірки
В корпусі Ajax LeaksProtect виробником вдало поєднані два майже рівновеликі шматки пластику. Між собою вони зафіксовані надійно гвинтовим способом – відповідні шапочки легко «знайти» на тильній панелі виробу. Стосовно якості пластику, питань також немає – ні характерного скрипу/прогинання панелей, ні запаху дешевого матеріалу. Словом, в цьому плані все круто.
Ще один плюс в пункті «якість збірки» — захист за стандартом IP65.
Крім пластику, «на борту» також передбачена деяка кількість металу – вже згадані вище гвинти, а також контакти сенсора вологи. Скоріше за все, трохи металу є і в середині. Однак, туди ми не заглядали.
Інтегрована кнопка в тильній панелі виробником виготовлена з пластику.
Дизайн та ергономіка
Ajax LeaksProtect – модель акуратна. Щобільше – перед нами своєрідний приклад елегантності та розуміння сучасних трендів в промисловому дизайні. Як результат – маємо річ, яка не тільки цікава функціонально, але й естетично може доповнити чи не будь-який інтер’єр.
На панелі зверху логотип виробника, який зсередини підсвічується світлодіодом. Підсвітка, щоправда, спрацьовує імпульсно в залежності від двох сценаріїв – протікання та ліквідації протікання. Але все одно навіть така реалізація виглядає дуже стильно. Світловий індикатор LeaksProtect може також горіти зеленим, наприклад, якщо батарея потребує заміни, чи сталася апаратна помилка.
На нижній панелі користувач помітить згадану вище інтегровану кнопку – це увімкнення/вимкнення живлення. Крім неї, тут же по периметру жовтенькі контакти сенсора вологи, QR-код з ключем реєстрації виробу, наліпка з маркуванням та назвою. Стандарт захисту корпуса тут також зазначено.
Ну і на насамкінець додам, що виробником Ajax LeaksProtect пропонується у двох кольорах – білому та чорному. До речі, а який колір ваш?
Встановлення та налаштування
Встановити датчик надзвичайно легко і для цього не потрібно ніяких спеціальних знань чи вмінь. Не потрібно також і ніякого інструменту, а вся робота по цьому пункту – це просто поставити прилад на підлогу максимально близько до місця можливого протікання: пральна машинка, ванна, посудомийка, різноманітні стики, в надійності яких ви не впевнені на 100% і так далі – сценаріїв використання безліч.
Далі налаштування. Тут проблем ніяких. Якісь спеціальні знання також не потрібні, лиш та база, що ви отримали під час встановлення хабу та інших рішень Ajax.
Далі в підменю «Пристрої» додатку Ajax Security System, обираємо «Додати пристрій», вигадуємо ім’я, скануємо QR-код позаду, ну і обираємо приміщення, де буде розташовано датчик – це важлива додаткова опція для навігації.
Все, прилад готовий до використання.
Висновки та підсумки
Принцип дії надзвичайно простий – при потраплянні води на контакти сенсора, система відправляє відповідний сигнал на ваш смартфон. Все. Що робити далі, вирішувати вам особисто. Зі свого боку Ajax нещодавно запропонувала надзвичайно цікаве рішення під назвою Ajax WaterStop. Мова йде про кран автоматичного перекриття води на центральній трубі підведення для житла. Як один зі сценаріїв, що програмно налаштовуються – автоматичне перекриття води при отриманні відповідного сигналу від Ajax LeaksProtect. Трохи згодом ми матимемо можливість розповісти вам можливості Ajax WaterStop в окремому огляді — тож залишайтесь, як-то кажуть, на зв’язку.
Стосовно LeaksProtect — це цікаве рішення, на яке, без сумніву, варто звернути увагу, адже ми маємо чудового «сторожа», який підкаже про необхідність втручання у випадку підтікання, чим позбавить зайвих клопотів та витрат на ремонт/відновлення.
Продукт надано пресслужбою Ajax Systems