Наші враження від знайомства з просунутим всенаправленним мікрофоном, що орієнтований на контент-мейкерів, відеоредакторів та просто творчих людей. Чим саме цікава дана модель та чому на неї варто звернути увагу!? Дізнаєтесь, дочитавши до кінця.
Упаковка
Дизайн коробки, в якій мікрофон приїде до користувача, особисто нам знайомий. Виробник використав корпоративний стиль, що ми з вами вже зустрічали під час знайомства з коробками від мишок бренда, блоків живлення, гарнітур та інших виробів. В підсумку маємо поєднання помаранчевого відтінку, білого та деяких інших на чорному полотні – все в знайомому стилі.
Однак цікава коробка не лише вишуканим дизайном, але й даними, що виробник виніс на стінки. Чому? Та все просто. На них вся необхідна інформація щодо особливостей та можливостей моделі. Таким чином, яка б доля не чекала на коробку після розпакування виробу, витратити деякий час на знайомство зі згаданим масивом варто. Власне цим ми й займемося далі.
Інформація зі стінок коробки
Особисто мені сподобалось оформлення коробки – маємо чітке бачення стилю. На перший погляд, на стінках небагато інформації. Та це лиш так здається, і щоб впевнитися, подивіться на нижню (або ж задню – залежить від ракурсу) стінку – деталізовані ілюстрації виробу в підставці та окремо зі зносками чи не на кожному елементі, форматом розміщення, внутрішньою будовою та ін. вартими уваги «речами». Помаранчево-сіра таблиця зліва – це характеристики направленості мікрофона: стрімінг, закадровий голос, вокальні дуети й так далі.
Крім відзначеного, на цю ж стінку виробник вивів паспорт виробу кількома мовами. Є також адреса офіційного сайту виробника.
На кришці спереду також чимало цікавого. Передусім, маємо деталізовану ілюстрацію виробу. Поряд назва моделі, а справа у вигляді піктограм перелік ключових особливостей: потрійні капсули для охоплення 360 градусів, а ще підтримка різноманітних технологій.
Комплект поставки
Ознайомившись і з самою коробкою, і інформацією з її стінок, подивимося тепер на комплект поставки виробу.
Отже, всередині користувача чекають наступні речі: звісно ж, мікрофон, підставка, захисний фільтр на затискачі, два кабелі USB + адаптер-гвинтик з 3/8 дюйма на 1/4, для використання на пантографах. Як на мене, передбачено все, що може знадобитися в роботі. Якщо ви не згодні, напишіть свою думку в коментарях. Ми ж поки йдемо далі.
Технічні характеристики Cougar Screamer X
МІКРОФОН
• Потужність (макс.) — 5В/130 мА;
• Бітрейт — 96 кГц/24 біт;
• Динаміки — 3х ексклюзивні 16-міліметрові конденсатори COUGAR;
• Настройки направленості — Кардіоїдний, «Пушка», Двонаправлений, Всеспрямований
• Частотний діапазон — 20 Гц-20 кГц;
• Чутливість: -45 +/- 3 дБ (при 1 кГц);
• Макс. звуковий тиск — 120 дБ;
• Габарити — 100х75х193 мм;
• Габарити з підставкою — 134х136х257 мм;
• Вага — 310 г;
• Вага з підставкою — 799 г;
• Підключення — ексклюзивний кутовий кабель USB-C — USB-A;
• Довжина кабелю — 3 м;
RGB-ПІДСТАВКА З USB 3.0
• Потужність (макс.) — 5В/280 мА з RGB-підсвічуванням;
• Тип USB — високошвидкісний USB 3.0;
• Підключення — ексклюзивний кабель USB-C — USB-A;
• Розмір — 134х136х146 мм;
• Вага — 489 г;
• Довжина кабелю — 1.2 м;
СИСТЕМНІ ВИМОГИ
• ПК — Windows 10;
• MAC — macOS (11.0 або вище);
• Конектор — USB 2.0/3.0.
Дизайн, використані матеріали та якість збірки
«Татку, а ми тепер будемо писати подкасти?», — перше запитання 6-річної доньки автора цього огляду, як тільки я розкрив коробку і дістав звідти мікрофон. Потім донька додала: «Якщо так, то можна я буду першою, адже цей мікрофон ну такий крутецький»! І знаєте що?
Вона абсолютно права, мікрофон виглядає бомбічно; як мінімум, в дизайні та формі корпусу йому програє абсолютно все, що було у мене до Cougar Screamer-Х – 100% «доросла» зовнішність для «дорослих» справ. Втім, відволікаючись трішки від теми, відзначу, що погратися ним ми також встигли.
В корпусі як підставки, так і безпосередньо самого мікрофону виробник використав пластик та метал. Метал в підставці — це вертикальна ніжка, фіксуючий гвинт, окантування портів внизу та деякі інші елементи. Своєю чергою кнопка внизу, окантування молочного відтінку та й взагалі вся решта елементів, за винятком ніжок на нижній панелі та двох прокладок на тримачі (і перше, в друге – гума) – пластик.
Не обійшлось без металу і безпосередньо на корпусі мікрофона: pop-фільтр спереду, окантування порту знизу та деякі інші елементи. Решта корпусу, в тому числі кнопка зверху – це пластикові деталі.
Стосовно якості збірки, в цьому плані питань жодних, навіть у форматі відвертих причіпок – підхід з реальним знанням справи й ніяк інакше.
Ергономіка
Тут давайте про все черзі. Почнемо з кріплення мікрофона. Воно безгвинтове, що зручно, але водночас дуже надійне, що, звісно ж, приємно. Фіксація відбувається на затискачі з першокласними гумовими пом’якшувачами. Що стосується pop-фільтра, у нього свій формат кріплення, також за допомогою затиснення. Ні сам фільтр на мікрофоні, ні мікрофон у відповідному затискачі мимоволі не прокручуються, що також плюс! Натомість регулювання оптимально зручного кута нахилу, а також висоти розміщення фільтра у вас вийде з дуже високою долею комфорту – відповідні можливості передбачені, і реалізація їх чудова.
Базові налаштування виробник пропонує виконувати безпосередньо на пристрої, що, як на мене, надзвичайно зручно. На верхньому торці мікрофона легко помітити велику кнопку увімкнення/вимкнення приладу зі свого роду «сигналізатором» у вигляді відповідної індикації.
Стосовно наявних тут крутилок, маємо регулятор гучності запису, перемикач режимів направленості, а також регулювання гучності в навушниках. Останні, до речі, ну дуже легко підключити безпосередньо до мікрофона, оскільки на його нижньому торці передбачено відповідний порт. Крім згаданого елемента, ще тут маємо інтерфейс USB Type-C, перемикач режиму шумозаглушення та отвір з внутрішньою різьбою для встановлення на штатив. Останнє, погодьтесь – приємний бонус. Окрім того, наявність роз’єму під навушники вказує на те, що цей мікрофон буде гарним вибором і для вокалістів, яким потрібен моніторинг звуку безпосередньо під час його запису.
Стосовно ж «штатної» підставки, однією з її особливостей є RGB-підсвітка, яку користувач може вмикати за допомогою відповідної кнопки на корпусі. Остання ж, до речі, дозволяє перемикатися між режимами підсвітки. Крім того, підставку можна також використовувати як USB-хаб, оскільки «на борту» окремий порт USB для підключення периферії.
Використання мікрофона дозволено відразу після підключення – спеціальний софт для налаштування не потрібен, за тим лиш винятком, якщо ви професійно працюєте зі звуком. Якщо так, у вас без проблем вийде використати свої програми в «компанії» з Cougar Screamer-Х.
Особливості конструкції мікрофона
Серед найбільш цікавих «речей» тут варто відзначити наявність потрійних капсул, що охоплюють панорами в 360 градусів, а крім того, забезпечують чистий, м’який та нейтральний звук. До речі, наявні тут режими мікрофона коректно регулюють напрямок вхідного сигналу, причому в найрізноманітніших умовах, що, скажімо так, ну дуже круто.
З характеристиками щодо направленості мікрофона в подробицях знайомимося далі на відповідній ілюстрації. Додаткові коментарі, на мій погляд, зайві.
Керування мікрофоном не становить якоїсь проблеми, навіть якщо даний досвід – ваш перший. Все на інтуїтивно-зрозумілому рівні. В самому верху кнопка увімкнення/вимкнення мікрофона. Підтримка ріал-тайм монітор та роз’єм 3.5 мм дозволяє контролювати звук у реальному часі. Крім того, виріб отримав багаторівневу антивібраційну структуру (індивідуальні антивібраційні накладки на кожному динаміку, чіпкі гумові вставки у тримачі мікрофона для зменшення вібрації та гумові демпфери для її залишкового поглинання).
Інша, не менш гарна особливість мікрофона – подвійні фільтри, які дозволяють точно вловлювати голос без надмірного шуму, напр. дихання, різких стрибків звуку через губні звуки й т.д.
Ну і що ще варто відзначити – це режим NR (шумопригнічення). Останній точно вловить ваш вокал, але при цьому відфільтрує навколишній шум.
Враження щодо звуку
При правильно виставлених налаштуваннях користувач може розраховувати на дійсно вартий уваги звук, причому уваги навіть відвертого гурмана. Чудове відсіювання сторонніх шумів, компенсація губних, звуку дихання та ін. Все це, без сумніву, варте уваги.
Отримані результати оцінять як стрімери, котрим потрібен новий рівень звуку для їх цілей, так і вокалісти, або ж користувачі, котрі знімають статичні ролики – в усіх цих напрямках COUGAR Screamer-X вартий уваги. Можливо для декого дещо зависокою здасться вартість моделі. Але отримані результати абсолютно варті того, щоб вкластися саме в COUGAR Screamer-X.
Рекомендована вартість моделі – 4599 гривень
Продукт надано пресслужбою EDG GROUP
Фото — https://cougar-ukraine.com/