Не дивлячись на той скромний факт, що дана модель вже не відноситься до «гарячих» новинок, які побачили світ ну «буквально вчора», цікавість до неї залишається на високому рівні. Тож які саме «речі» тут підігрівають інтерес користувача? Про це й поговоримо далі.
Комплектація та упаковка
be quiet! Dark Rock 5 поставляється в розібраному виглядів – окремо радіатор та окремо вентилятор. Для останнього, до речі, передбачена ще й картонна гофра – додатковий захист під час транспортування та й зручність розміщення в основній коробці.
Крім згаданих вентилятора та радіатора, всередині упаковки користувача чекає різноманітна документація, в тому числі на утилізацію виробу після відпрацювання експлуатаційного терміну. Ще маємо шприц-дозатор з термопастою, чотири дротяні кріплення та хрестоподібну викрутку з довгим лезом. Остання вам буде потрібною під час встановлення охолоджувача на плату; до цього ще повернемося.

Все перераховане постачається в коробці з фірмовим дизайном виробника.

Технічні характеристики та функціональні особливості
• Процесорна сумісність — 1700, 1851, 1200, 115x, AM5, AM4;
• Тип підшипника — Fluid Dynamic;
• Кількість вентиляторів – 1;
• Матеріал радіатора — алюміній + мідна основа і 6 мідних теплових трубок;
• Регулювання обертів – PWM;
• Роз’єм — 4pin;
• Розсіювана потужність – 210 Вт;
• Максимальна швидкість обертання — 2100 об/хв;
• Повітряний потік – 55 CFM;
• Рівень шуму — 29,8 дБ;
• Напруга живлення – 12 В;
• Час безвідмовної роботи – 300000 г;
• Габарити вентилятора — 120x120x25 мм;
• Розміри кулера — 101x136x161 мм;
• Маса – 1030 г.
Використані матеріали та якість збірки be quiet! Dark Rock 5
be quiet! Dark Rock 5 – модель потужна та водночас витончена; вона набагато тонша 2-баштових систем та й немалої кількості 1-баштових рішень конкурентів. Не скажемо за всіх, але особисто нам така «виправка» сподобалась — виглядає акуратно і поряд з тим масивно та навіть деякою мірою імпозантно; залишається враження дійсно прогресивно виготовленої системи.

Як ми вже зазначали, be quiet! Dark Rock 5 постачається в розібраному вигляді. Формат кріплення класичний – металеві скоби. В комплекті їх дві пари. Друга пара не є запасною, розрахована на кріплення другого вентилятора, щоправда, його вам доведеться докупити окремо. Ціна «питання» близько 500 грн.
Якість кріплення вентилятора на радіатор чудова – абсолютно ніяких питань по цьому пункту, навіть у форматі відвертої причепки.
На корпусі радіатора зверху легко помітити кришку. Вона тут є знімною, зафіксована на магніті. Чому саме такий формат, дізнаєтесь трохи згодом.

Використаний у be quiet! Dark Rock 5 вентилятор – це Silent Wings 4 120mm PWM. Дане рішення виконано в одному стилі з радіатором, лопаті з додатковим напиленням, що нагадує кераміку та цікаво оформленими хвилерізами. До речі, останнє – це плюс до ефективності обдуву.
Щодо технічних особливостей даної моделі, тут варто відзначити можливість регулювання швидкостей, потужний гідродинамічний підшипник Fluid Dynamic плюс ну дуже крутий експлуатаційний термін – до 300000 годин включно.
Серед найцікавіших особливостей радіатора, варто відзначити його асиметричну конструкцію. Це ну дуже круте рішення, що вдало відображається на сумісності з оперативною пам’яттю. В підсумку у вас не буде проблем навіть з помітно високими радіаторами ОЗУ.
Мідна основа всією площиною щільно контактує з відповідною поверхнею процесора. Крім того, ще тут маємо додатковий радіатор для покращеного розсіювання тепла.

За пофарбовані алюмінієві пластини можна було б більше не згадувати якби не один, скажімо так, момент – наявність у цій фарбі «домішок» у вигляді керамічних мікрогранул, а це додатковий плюс до покращеного розсіювання тепла.
Згадана вище мідна основа та алюмінієві пластини виробник «усадив» на шість трубок (товщина кожної 6 мм). Запаяні частини цих трубок зверху під вже згаданою «магнітною» кришкою. Таким чином, перше «навантаження» на кришку – декоративне. Друге – практичне. Річ у тому, що під кришкою передбачено невеликий отвір, який проходить через всю товщу радіатора і виходить строго напроти одного з фіксуючих гвинтів. Ну і завдяки наявній тут довжелезній викрутці виконується відповідна фіксація/затиснення. Забігаючи трішки наперед, особисто ми такий формат назвемо зручним.
Тестовий стенд
Тестування кулера ми виконали в настільному ПК закритого типу під керування Windows 10. Компонента база наступна:
– материнська плата — ASUS TUF Gaming Z790-Pro WiFi;
– процесор — Intel Core i5-14600K;
– Оперативна пам’ять — Goodram IRDM X 4х8 ГБ;
– HDD — Western Digital Blue 1TB;
– відеокарта — MSI GeForce GTX 960;
– блок живлення Deepcool DQ750ST.

Результати тестів
Тестувань було два – на максимумі швидкостей – тобто при 2100 об/хв та 1000 об/хв.
Що в підсумку? Після відповідного навантаження та часового режиму ми отримали 62-64 градуси Цельсія на максимумі обертів та 73-75 градусів при 1000 обертах за хвилину. Результат, що вартий уваги.
Працює система приємно тихо навіть під максимальним навантаженням; при швидкості 1000 об/хв особисто ми роботу не чули взагалі. До речі, саме 1000 об/хв – та швидкість, яку ми використовували найчастіше.
Підсумки та порада

be quiet! Dark Rock 5 – модель охолоджувача що варта уваги, в тому числі користувачів сучасних прогресивних ПК. На стороні моделі ефективність, дизайн що буде своїм навіть у відверто статусних системних блоках, можливість розширення функціоналу та звісно ж ну дуже смачна ціна. Особисто ми вважаємо дану модель чудовою інвестицією, що окупить себе як продуктивністю вже сьогодні, так і помітним запасом можливостей «на виріст».
Вартість be quiet! Dark Rock 5 – 3270 гривень
Продукт надано пресслужбою be quiet! в Україні
Фото — https://www.bequiet.com